Radanpidon turvallisuuskoulutuslaitosten yhteystiedot

Radanpitoon liittyyvää turvallisuuskoulutusta antavat seuraavat Liikenneviraston hyväksymät koulutuslaitokset:

Kouvolan Rautatie- ja Aikuiskoulutus Oy – KRAO

Puh. 020 615 1223
Sähköposti: krao(at)krao.fi
Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@krao.fi
Postiosoite  / Käyntiosoite: Prikaatintie 2, 45100 Kouvola

Eija Pohjola, Koulutusassistentti
puh. +358 40 4831 909

Timo Ahola, Kouluttaja
puh. +358 40 4899 418

http://www.krao.fi

Sat Koulutuspalvelut Oy

Pappilanniementie 17
13880 Hattula
Sähköposti: info@satkoulutuspalvelut.fi

http://www.satkoulutuspalvelut.fi/

Hannu Helin, toimitusjohtaja/johtava asiantuntija
puh. 040 8655 685
sähköposti: hannu.helin@satkoulutuspalvelut.fi

 

Proxion, Rataopisto

HELSINKI (Oulu, Tampere, Pieksämäki)

Ratamestarinkatu 7a, 3.krs
00520 Helsinki

Proxion Rataopisto

Ratamestarinkatu 7a

00520 Helsinki

Kaisa Tuomela, koulutusmyyntipäällikkö

044 497 3103

kaisa.tuomela@proxion.fi

koulutusmyynti@proxion.fi

Marko Varpunen, liiketoimintajohtaja

040 187 3456

marko.varpunen@proxion.fi

http://proxion.fi/fi/rataopisto/rataopisto

 

Ramboll CM Oy (Ratatyöturvallisuuskoulutus)

Tiina-Kaarina Liikaoja
asiantuntija

M +358 40 5735855

tiina-kaarina.liikaoja@ramboll.fi


VR Track Oy

Pasi Kråknäs, Koulutuspäällikkö
sähköposti Pasi.Kraknas@vr.fi
puhelin 040 862 5039

Osoite  PL 488, 00101 Helsinki
Radiokatu 3, 00240 Helsinki

 

Tmi Thomas-Consulting (hitsaus- ja hitsausmestaripätevyydet)

Markku Melamies

puh. 050 521 3762

sähköposti markku.melamies(at)gmail.com

 

Kisco Oy (Turvallisuuskoulutus (Turva) ja turvamies -pätevyydet)

Arto Matilainen        
Koulutustoimen johtaja            
040 680 4210

Merja Parkkila          
Myyntijohtaja                           
040 253 7702

sähköposti etunimi.sukunimi@kisco.fi

http://www.kisco.fi/

 

Koulutuskeskus Vasko Oy (Turvallisuuskoulutus (Turva) ja turvamies -pätevyydet)

Petri Vasko
Toimitusjohtaja

Sähköposti: petri@kkvasko.fi

Puhelin +358 40 5299 195

http://www.kkvasko.fi/

Sivu päivitetty 18.09.2018